IKT seotud õppetegevus – läbi viia õpetaja

TEGEVUSKAVA

 

Teema: Video kutse

Eesmärk:

Üldoskused: Lapsed tegutsevad koos.

Mina ja Keskkond: Lapsed kutsuvad oma vanemaid uue aasta kontserdile.

Keel ja kõne: Lapsed kirjutavad kutset. Lapsed kuulavas sõnu ja teevad häälikute analüüsi.

Matemaatika: Lapsed kirjutavad määratud kuupäeva paberile.

Lühikirjeldus:

Õpetaja selgitab ülesannet, et uuel aastal meil toimub kontsert, kus lapsed osalevad. Küsib last, kas vanemaid on vaja kutsuda kontserdile? (Lapsed ütlevad, et on vaja). Arutleme, millal toimub kontsert, mis kell ja kus ootame? Proovib koos lastega koostada kutse lauset. Tuli välja: OOTAME TEID 3.JAAN. KELL 17:00 ECOLANDI SAALI.

Õpetajal on ettevalmistatud A4 valged paberid ja vildikad. Küsib last, kes soovib esimesena kirjutada? Üks laps kirjutab ühe A4 paberile sõnu ja kõik lapsed ütlevad, milline täht sõnas on järgmine. Nii kokku tuli välja 6 A4 paberit.

Koos paberitega me kogusime kuuse kõrval, õpetaja pani lapsi õige järjekorda. Enne tegime 5 proovi, kuidas me kõik koos ütleme: OOTAME TEID 3.JAAN. KELL 17:00 ECOLANDI SAALI.

Õppetegevuse analüüs:

  1. Kuidas toimus tegevuse kavandamine? Kas tegevuskavast oli kasu? Põhjenda?

Tegelikult, kui sündis idee, siis kohe alustasime seda tegema. Õpetaja loominguline ja suure kogemusega, et ette ei kirjuta tegevuskava. Kuid jõudsime kõike teha ja tulemus meile meeldib.

  1. Kuidas sujus/ei sujunud koostöö praktika õpetajaga? Millist abi, sisendit tema pakkus?

Mina pakkusin õpetajale erinevaid ideid. Peatusime sellest, et oli tegemata kutse vanematele ja mis mõtte teha tavalised kutse kaardid, kui võime kasutada selleks nutitelefoni. Kõike muu välja mõtlesid ja protsessiga juhasid õpetaja. Mina filmisin, selgitasin lastele kuhu vaadata, millal algata rääkida.

  1. Mis läks tegevuse läbi viimisel hästi, mis halvasti? Mida õppisid? Mida teeksid teisiti?

Tegevus oli selge, tempos ja samal ajal lastele arusaadav. Märkasin , et lastel võtab aega koos ütlemine.  Ikka, kui teeks seda ise, siis teeks seda natukene teistpidi . Huvitav koos töötada, siis näed erinevaid variandid (näiteks „keel ja kõne“ kasutamine, et lapsed ise kirjutasid ja tegid häälikute analüüsid).


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s