Cooperation with parents: building an understanding of Early Childhood

Artikli analüüs

A.Anatskaja

S.Rovbut

Early Childhood Education Handbook Research Center for Child and Adolescent Development and Education Ochanomizu University.

http://www.ocha.ac.jp/intl/cwed_old/eccd/report/hand_E/2-8e.pdf

8 Cooperation with parents: building an understanding of Early Childhood

Artikel on lihtne lugemiseks ja aru saamiseks. Lühidalt on kirjutatud palju töökaid ja huvitavaid meetodeid lasteaia lastevanematega koostööst.  Antakse uue ülevaade sellest, milline õpetajate ja lastevanemate koostöö on parem laste emotsionaalse kasvatuse jaoks.

Artiklis ilusasti kirjutatud lapsevanemate nõustamisel lasteaias. On toodud palju kasulikke praktilisi juhendeid. Head soovid on antud arenguvestluste läbiviimisest, mitu korda aastas võib toimuda. Näiteks tekstis on toodud, et isiklikud vestlused läbi viiakse, kui laps tuleb esimest korda lasteaeda. Iga viie kuu jooksul ja aasta lõpus. Samas soovitatakse koguda lapsevanemaid koosolekule. Koosolekus võib arutleda jooksvad probleemid, näidata video, kuidas toimuvad tegevused. Suurt tähelepanu pööratakse sellele, kuidas peavad toimuma vestlused. Olulisemad õpetaja kriteeriumid on kuulamine, soov aidata, luua usaldusväärsus, konsulteerida.

Vanemad võivad osaleda. Mitte ainult üritusel, kuid aidata ka seda organiseerima. Vanemaid soovitatakse kaasata ka tegevuste läbiviimisel. Võib teha „Lapsevanemate päeva“, kui lapsevanemad võivad tulla lasteaeda ja jälgida lapsi. Sellest on määratud kohad, kus võib last jälgida.

Lapsevanemate teavitus rühmas toimuvatest, rahustab neid. Õpetaja võib teha ka tegevuste raporti, kus kirjutab lahti laste tegevused, mis rühmas toimub ja saadab seda kord kuus või kord kahe nädala jooksul. Vanemad võivad aidata hoolitseda laste eest argipäevadel. Oluline on leida nii hommikul, kui ka õhtul aega vestlemiseks. Hommikul õpetaja küsib lapse seisundist, aga õhtul annab väikest tagasisidet, kuidas toimus päev.

Artikel on mõeldud nii õpetajate, kui ka lastevanemate jaoks, sest igapäevases töös on oluline koostöö ja ühine arusaamine vajalikkest tulemustest. Kui õpetaja jaoks on raske leia kontakti lastevanematega, siis nad ise võivad pakkuda ühistegevused, üritusi jne. Oluline on laste heaolu ja õigeaegne abi ja tugi.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s