Liikumisõpetuse mäng sees

LIIKUMISÕPETUSE MÄNG „MATEMAATILINE BOULING“

Vanus: 6 -7aastased lapsed.

Koht: sees.

Valdkonnad ja eesmärgid:

Matematika: Laps kinnitab numbrite ja arvu teadmised kuni 12. Laps kinnitab lahutamise oskused 12 piires. Laps loendab 12-ni.

Liikumine: Laps arendab täpsust. Lapsele pakutakse sportlik tegevus, lõimitud boulingi mäng.

Üldõpetus: Laps keskendub tegevusele. Laps oskab tegutseda grupis ja oodata oma järjekorda.

Vahendid: Keeglid 12tk., pall, korduvad numbrid 12 piires, märgid „+“,“-„,“=“,“>“,<“.

 

TEGEVUSKÄIK

Mängimiseks on hea, kui osalevad kaks täiskasvanu. Üks aitab boulingut mängida ja teine on matemaatilises nurgas. Koht jagub kaheks tsooniks. Esimene on boulingu jaoks ja teine, kus lapsed tegutsevad matemaatikaga. Esimeses tsoonis on 12 keeglit, pall ja laste riiv. Lapsed mängivad järjekorras. Teises on põrandal numbrid ja märgid.

Ülesanne: Laps keerab palli (nagu tavaliselt boulingu mängus), kui keeglid kukkusid, siis ta loeb kui palju on kokku keegleid ja kui palju kukkus. Seejärel läheb ta matemaatilise nurka ja otsib need numbrid. Enne kui palju keegleid oli (12), siis kui palju kukkus(X) ja otsib õige märk nende vahele, paneb märk „=“ ja otsib vastust. Täiskasvanu matemaatilises nurgas abistab ja suunab last. Kui laps kergesti sai hakkama, võib pakuda lapsele valida, mis märk sobib 12 ja X numbrite vahele, kas „>“ või „<“.

Lihtsam variant: 12 keeglit, pall. Lapsed loendavad kohe pärast palli viskamist. Kui palju keegleid oli ja kui palju kukkus? Mittu jäi? Kontrolli.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s