Õppelugu

Laste vanus: 6- 7aastased

Laste arv: 18 last

Teema: Rändlinnud

Vahendid: arvuti, internet, kõlarid, pildid rändlindudega (sutsupääsuke, valge-toonekurg, käägu, sookurg, kuldnokk, punarind, metsvint), iga värvi (punane, kollane, sinine, roheline) kujundid (ring, kolmnurk, ruut, ovaal, ristkülik), kaardid rändlinde nimetustega.

Eesmärgid:

Üldõpetus: Laps tegutseb vastavalt ülesannale.

Mina ja keskkond: Laps teab rändlinde: sutsupääsuke, valge-toonekurg, käägu, sookurg, kuldnokk, punarind, metsvint.

Keel ja kõne: Laps õigesti nimetab rändlinde: sutsupääsuke, valge-toonekurg, käägu, sookurg, kuldnokk, punarind, metsvint. Laps oskab lugeda rändlinde nimetusi.

Matemaatika: Laps teab kujundid (ring, kolmnurk, ruut, ovaal, ristkülik) ja värvid (punane, kollane, sinine, roheline).

Tegevus: Karbis on varvilised kujundid (kokku 20). Lapsed istuvad poolkaares või laua taga ja vaatavad tahvli/seina poole. Tahvli/seina peal on pildid rändlindudega. Tahvli/seina all on kaardid lindude nimetustega. YouTuBe’is on valmistatud rändlindude häälid. Õpetaja paneb mängida ühe rändlinnu hääli ja lapsed kuulavad. Esimene laps valib meeldivat kujundit ja proovib leida õiget lindu pilti ja paneb kujundit pilti peale. Kui laps leidis õiget pilti, siis vastab küsimusele „mis lind see on?“. Juhul, kui laps vastust ei tea, küsime kogu rühma. Kui vastust teadmata, õpetaja nimetab ise ja laps otsib lindu nimetus ja paneb pilti all. Samas teeb iga laps. Lindude häälid kordavad.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s